Paradise is not so far away from here

“Paradise is not so far away from here” to najnowsza publikacja fotograficzna Wydawnictwa KUNST.CAMERA inspirowana mitem american dream, Złotą Erą Hollywood oraz filmami takimi jak “Casablanca” Michaela Curtiza czy “Marzyciele” Bernardo Bertolucciego.
Troje Polaków żyje pragnieniem ucieczki do Stanów Zjednoczonych, które w ich wyobraźni stają się rajską krainą szczęśliwości. Na zdjęciach występują popularni aktorzy młodego pokolenia: Paulina Gałązka, Adam Fidusiewicz, Krzysztof Kwiatkowski.

Rzecz dzieje się prawdopodobnie w latach 40. XX w. Trójka pięknych i młodych marzy o przeniesieniu się do innego, lepszego świata. Wyśnione miejsce, w którym wszystko jest cudownie, okazuje się jednak być czystą iluzją, podobnie jak idylliczne szczęście w miłosnym trójkącie. Projekt “Paradise is not so far away from here” przenosi odbiorców do wnętrza tych marzeń; wizualizuje słodycz tęsknot i ułudy bohaterów, zaprasza nas do środka mydlanej bańki na moment przed jej pęknięciem.

Autorką fotografii oraz tekstów zawartych w książce jest Magdalena Franczuk. Projekt graficzny publikacji oraz ilustracje wykonał Marek Rybicki. Charakteryzacją aktorów na sesjach zdjęciowych zajęła się Anna Ścieżkowska-Łączny, a stylizacją kostiumów – Bajka Mourier, kostiumografka związana z Wrocławskim Teatrem Współczesnym.

Specjalne podziękowania dla Marka Fiedora, dyrektora naczelnego i artystycznego Wrocławskiego Teatru Współczesnego.