Nasz zespół

Magdalena Franczuk

Prezes i założycielka Fundacji KUNST.CAMERA, fotografka, reżyserka, kuratorka, z pasji badaczka literatury Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego.
Ukończyła z wyróżnieniem studia w Katedrze Fotografii na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2015 r., finalistką konkursu „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” organizowanego przez TVP Kultura oraz finalistką Slideluck Warsaw w ramach Warsaw Photo Days 2015. Jej projekt „The Book of Wonder” miał swoją premierę w Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim w Warszawie w ramach projektu PKO Project Room (wystawa indywidualna w kwietniu 2016 r.), a następnie prezentowany był na wielu festiwalach i wystawach w Polsce i za granicą (Photo Collect Copenhagen 2016, Festival Circulations 2016 w Paryżu, Festiwal Konteksty w Sokołowsku, Festiwal „Oko nigdy nie śpi” w Lubostroniu itd.). Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych (m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Interphoto w Białymstoku, Festiwalu OFFoto w Opolu, Fotofestiwalu w Łodzi) oraz wystaw zbiorowych (m.in. w ramach Copenhagen Photo Festival, TIFF Festival we Wrocławiu, Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Most/Die Bruecke w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą).
W kunst.camerze odpowiada za kwestię merytoryczną, artystyczną i organizacyjną.

Agnieszka Stachura

Absolwentka fotografii w łódzkiej PWSFTviT. Swoją pasję do fotografii łączy z innymi dziedzinami działalności twórczej – malarstwem i projektowaniem graficznym. Zafascynowana malarstwem Hieronima Boscha, a także myślą surrealistów do której często odwołuje się w swojej twórczości. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych, między innymi w Berlinie, Tibilisi, Brukseli, Warszawie i Łodzi. W 2015 roku odbyła się jej indywidualna wystawa prezentująca fotografię i malarstwo. Finalistka konkursu Kolga Photo Award 2015 w kategorii Conceptual Photo, podczas którego został pokazany cykl “Above the reality”. Laureatka przeglądu DEBUTS 2014, jej fotografie publikowane były m.in w katalogu Międzynarodowego Festiwalu Sztuki MOST/DIE BRÜCKE oraz Contra Doc! magazine. Na koncie ma również realizację wielu komercyjnych projektów graficznych, m.in współpracowała przy tworzeniu strony wizualnej festiwalu Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia 2016. W fundacji kunst.camera jest odpowiedzialna za projektowanie graficzne oraz współodpowiedzialna za kwestie organizacyjne oraz merytoryczne związane z działaniami wydawnictwa.

Wojciech Rodak

Student Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Kierownik produkcji z artystycznymi aspiracjami, który ma na swoim koncie interesujące projekty, między innymi krótkie filmy fabularne, dokumentalne i animacje. Aktywnie działał przy organizacji wielu festiwali: T-mobile Nowe Horyzonty, Off Camera, Fashion Week Poland oraz współpracował z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej w projektach skierowanych do młodzieży. W Fundacji KUNST.CAMERA odpowiada za kwestie produkcyjne oraz organizacyjne.

Katarzyna Pergoł

Urodzona we Wrocławiu, od najmłodszych lat zafascynowana teatrem i sztukami wizualnymi, rozwijała swoje pasje aktorskie i taneczne, biorąc udział w wielu warsztatach. Studentka germanistyki z aktorską i reżyserską werwą. Wyreżyserowała kilka przedstawień w alternatywnym wrocławskim teatrze, tworzy krótkie formy filmowe i produkuje sesje zdjęciowe. Pracowała już na planach filmowych i fotograficznych, gdzie występowała przed kamerą/aparatem lub pracowała w charakterze asystentki reżysera, kierownika produkcji, a także kierownika planu. Angażowała się również jako animatorka kultury, współpracując z różnymi z instytucjami, ponadto koordynowała działania promocyjne i organizację imprez. Obecnie dyrektor kreatywna w KEEPKEEP Digital Studio, które jest odpowiedzialne za stworzenie materiałów promocyjnych oraz strony internetowej Fundacji. W KUNST CAMERZE jedna z dwojga kierowników produkcji w projekcie SALAMANDRA, czasem także modelka występująca w kunst-camerowych sesjach, działała też przy powstawaniu poprzedniej publikacji „The Book of Wonder”.

Marta Banach

Prawniczka specjalizująca się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego i prawa nowych mediów. Na co dzień związana z produkcją filmową w jej formalnoprawnych aspektach oraz działalnością medialną w Internecie. W czasie wolnym kinomaniaczka i bywalczyni najrozmaitszych festiwali filmowych. Przenikające się pasja i ukierunkowanie zawodowe znacznie ułatwiają jej pracę z branżą kreatywną. Chętnie angażuje się w projekty z zakresu kultury i sztuki wspomagając je swoją fachową wiedzą.

Aleksandra Złotocha

Zakochana w tłumaczeniu poezji i prozy, jak również w nauczaniu języka angielskiego dzieci i dorosłych. Odnosi sukcesy w nauczaniu języka i w uświadamianiu dzieci i dorosłych ich zdolności językowych. Absolwentka filologii angielskiej i filozofii na Uniwersytecie Łódzkim. Przetłumaczyła we współpracy z Alunem Daviesem ”The Book of Wonder”. Pracuje w szkole językowej GoLondon w Łodzi.

Alun Davies

Brytyjski językoznawca i podróżnik. W ostatnim czasie Alun osiedlił się na dobre w Łodzi, gdzie we współpracy z Aleksandrą Złotochą zajął się korektą przekładu “The Book of Wonder”. Choć zdarza mu się być przesadnie dumnym z tego, że potrafi formułować poprawne zdania po polsku podczas rozmowy z kasjerką, gdy robi cotygodniowe zakupy, to jego rola w kunst.camerze polega na zagwarantowaniu, iż przygotowywane w wersji angielskiej tłumaczenia są w pełni poprawne i gotowe do druku. Alun ma dyplom licencjata Filologii Angielskiej Uniwesytetu Aston. “The Book of Wonder” jest jego zdaniem jednym z najbardziej czarujących i urzekających projektów, nad którymi pracował do tej pory.