Artyści współpracujący

Józef Robakowski

Tytan polskiej awangardy. Artysta, historyk sztuki, autor filmów, cykli fotograficznych, projektów konceptualnych oraz inicjator wystaw i akcji artystycznych. Kurator i właściciel Galerii Wymiany. Urodził się 20 lutego 1939 roku. Mieszka i pracuje w Łodzi.
Studiował historię sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz na Wydziale Operatorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W Toruniu zakładał grupy artystyczne: Oko (1960), Zero-61 (1961-1969), Krąg (1965-1967) oraz należał do Studenckiego Twórczego Klubu Filmowego Pętla (1960-1966). W Łodzi współorganizował Warsztat Formy Filmowej (od 1970) oraz Telewizyjną Grupę Twórczą STACJA “Ł”. Jest profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Józef Robakowski objął opieką artystyczną projekt „The Book of Wonder”.

Kuba Woynarowski

Artysta-kurator. Twórca komiksów, esejów wizualnych, filmów oraz instalacji. Autor projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej, w tym instalacji w Pawilonie Polskim na 14. Biennale Architektury w Wenecji w 2014 r. Mieszka i pracuje w Krakowie.
Urodził się 18 listopada 1982 roku w Stalowej Woli. Studiował na Wydziale Grafiki (dyplom w Pracowni Filmu Animowanego prof. Jerzego Kuci, 2007) oraz w Międzywydziałowej Pracowni Intermediów ASP w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Pracowni Rysunku Narracyjnego na macierzystej uczelni.
Kuba Woynarowski jest autorem logotypu Fundacji KUNST.CAMERA.

Kuba Mikurda

Krytyk filmowy, filozof, tłumacz. Studiował na Uniwersytecie Jagielloń- skim i w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Wiceszef Redakcji Filmowej Canal+, współredaktor i jeden z prowadzących „Aktualności Filmowe” Canal+. Redaguje „Linię Filmową” w Wydawnictwie Korporacja Ha!art. Współpracował m.in. z Katedrą Kultury Współczesnej (Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego), MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, Krytyką Polityczną i Biurem Literackim. Trzykrotnie nomi- nowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (w kategoriach książka o filmie i audycja radiowa lub program telewizyjny).
Kuba Mikurda wspiera merytorycznie działalność fundacji; jest autorem tekstu towarzyszącego wydaniu „The Book of Wonder”.

Artur Chrzanowski

Adiunkt w Katedrze Fotografii i Multimediów na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Doktorat w dyscyplinie sztuki piękne uzyskany na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się obrazem fotograficznym i wideo, działaniami site-specific oraz animacją kultury. Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wystaw zbiorowych i projektów artystycznych w kraju i zagranicą. Członek Stowarzyszenia „Sztuka i Dokumentacja”. Kurator wystaw w ramach Festiwalu Łódź 4 Kultur, Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, Festiwalu Fotografii w Łodzi. Współpracuje m.in. z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
Prace w zbiorach m.in. Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych; Muzeum Sztuki w Łodzi; Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi; Muzeum Narodowego w Krakowie i Warszawie; Tennoji – MiO, Osaka/Japonia; Pinhole Resource Collection, U.S.A, Art Space UNESCO A.poRT, Incheon, Korea Płd.
Artur Chrzanowsi był kuratorem wystawy „The Book of Wonder” w CSW Zamku Ujazdowskim.

Bartłomiej Talaga

Absolwent fotografii PWSFTviT w Łodzi (2012 r.) oraz WSFoto (2009 r.), studiował także informatykę na Politechnice Łódzkiej. Jego prace pokazywane były na licznych wystawach w Polsce i za granicą. Do nasłynniejszych jego realizacji należą projekty „Interiori/Exterior”, „Niepożądane infromacje”, czy powstający aktualnie dyplom doktorancki „Lightroom/Darkroom”. Wszystkie cykle opracowane są w autorskiej technologi wystawowej.
Bartłomiej Talaga zajmuje się również projektowaniem graficznym, jest właścicielem firmy backlight.pl, specjalistą do spraw druku i cyfrowej edycji obrazu, wykładowcą w Szkole Filmowej w Łodzi. Zajmuje się kreowaniem designu książek i czasopism. Bartłomiej Talaga jest odpowiedzialny za projekt i konstrukcję wydawniczą „The Book of Wonder”.